A

Aktiviteler

Aktiviteler


Palmiye ağaçları ve narenciyeler içinde denize 600 metre mesafede olan Nerissa Hotel tatilinizde dinlenmeniz, rahatlamanız ama buna rağmen gezip, görüp eğlenmeniz için sizlere bir çok imkanlar sağlamaktadır. Tatil günlerinizde özlem içinde beklediğiniz sessizliği, doğayı içinize sindire sindire yaşarken, eğlence ve gezmeye de vakit ayırabilecek konuklarımız için Çıralı, Kumluca ve Kemer de bir çok imkanlar vardır.

Çıralıdan çeşitli istikametlere turlar düzenlendiği gibi, Likya birliğinin en önemli altı şehirlerinden biri Olympos antik kentine, 30-40 dakikalık bir yürüyüşle erişe bilinir. Tarihi M.Ö. 2.yy. dayanan bu kentin Helenliler tarafından kurulduğu, daha sonra Likyalıların yerleşim bölgesi olduğu bilinmektedir. Sonraları Romalıların işgali ve korsanların saldırıları altında terk edilen Olympos, harabeleri ile görülmeye değer. Aynı zamanda Deliktaş da burada bulunmaktadır. Diğer tarafta dünyaca meşhur Yanartaş yer almakta olup, otelimizden 15-20 dakikalık bir yürüyüşle erişilir. Buraya her yıl, yanan taşları görmek için dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı turistler gelmekte ve bu sönmeyen ebedi ateşi hayranlıkla seyretmektedirler. Ayrıca Yanartaş hakkında çeşitli destanlar olup, en çok anlatılanı ise, Kahraman Bellerophonun uçan atı Pegasus ile, Chimera adlı ateş püsküren canavarı burada, çetin bir savaş sonucu öldürmesidir. O günden bu yana bu ateş burada Chimera adlı, yeraltındaki canavar tarafından dışarı püskürtülür.

Tekne turları;: Her gün Çıralıdan çeşitli istikametlere tekne turları düzenlenmektedir. Akdenizin keşfedilmemiş koyları, korsan mağaraları ve buna benzer hayal edemeyeceğiniz güzellikleri, sizleri beklemektedir. 
1.Tur- Phaselis koyu, antik şehir Phaselis ve üç adalara gider.
2.Tur -Porto Ceneviz, Çoban Limanı ve Sazak koylarına gider.
3.Tur -Sulu adaya gider. Bu adada tatlı su bulunur

Yürümeyi sevenler için de Çıralıda bir çok imkanlar mevcuttur. Yürüyüş yolları işaretli olup 2 ila 5 saatlik parkurlardır. Doğanın güzelliğini, huzur ve sıhhatini sevenler için bulunmaz fırsat.

Her cuma günü Kumlucada çevrenin en büyük pazarı kurulur. Burada yörede yetişen her istediğinizi bulabildiğiniz gibi, Akdeniz in tüm deniz ürünlerini de bulursunuz. Bu pazarın yanı sıra kurulan tekstil pazarı da görülmeye değer. Kemer ilçesinde her pazartesi kurulan pazar, alış veriş imkanları, mağazalar ve çeşitli dükkanlar, çok sayıda yerli ve yabancı turistleri çekmektedir.

Jeep Safarisi, Toros dağlarında sizleri doğa ile birleştirecektir. 1700 metredeki yayla gezisi, doğal güzellikler, panorama manzaralar unutamayacağınız anılar arasında olacaktır.

Kekova-Demre-St.Nicolaus kilisesi,Batık şehir Kekova ve Simena tekne gezisi, Likya duvar mezarları ziyareti